پنجشنبه 22 آذر 1397   09:58:37
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

1397/7/15 يكشنبهبا حضور سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم صورت گرفت:

برگزاری جلسه هم اندیشی جهت گسترش فرهنگ شهروندی

جلسه هم اندیشی مدیران سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با مدیر کل اموزش و پرورش در راستای همکاری در زمینه گسترش فرهنگ شهروندی برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، در این نشست ابراهیم معتمدی سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم به ظرفیت مدارس در زمینه آموزش فرهنگ شهروندی اشاره و اظهار داشت: برای نهادینه کردن فرهنگ در مباحث شهروندی باید از ظرفیت مدارس شهر استفاده بهینه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه رفتار شهروندان و كيفيت مشاركت آنان در امور جامعه به عنوان يكي از الزامات اساسي سرمايه اجتماعي در هر جامعه  به شمار می رود، گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با توجه به رسالت ذاتی خود در زمینه گسترس فرهنگ شهروندی آمادگی خود را در زمینه برگزاری تورهای آموزشی در زمینه آشنایی دانش آموزان با فرهنگ شهروندی را دارد.
معتمدی تعامل سازمان آموزش و پرورش استان را با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم مثبت ارزیابی کرد و افزود: همکاری خوبی در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی وجود دارد، که از جمله آن اجرای جشنواره دانش آموزشی پرچم می‌باشد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از سی هزار اثر به جشنواره نقاشی پرچم ارسال شده بود، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری یکدیگر در سال جاری سومین دوره جشنواره پرچم را از نظر کیفیت افزایش دهیم.
در ادامه حمید رضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش استان قم طی سخنانی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری 255 هزار دانش آموز در سطح مدارس استان مشغول به تحصیل می باشند، افزود: از این تعداد 242 هزار دانش آموز در شهر قم اشتغال به تحصیل دارند.
وی با توجه به جامعه آماری دانش آموزان استان، اظهار داشت: باید طرح های آموزش فرهنگ شهروندی بصورت پایلوت در مقاطع مدارس منتخب اجرایی شود تا بازتاب بهتری از این آموزش فرهنگ شهروندی دریافت گردد.
منبع خبر: اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
بازدید این خبر: 290

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق شهرداری قم می باشد