پنجشنبه 22 آذر 1397   10:34:34
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

1397/8/24 پنجشنبه

پیام شهردار قم به مناسبت فرا رسیدن هشتم ربیع‌الاول

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن هشتم ربیع‌الاول و تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) را گرامی‌داشت.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن هشتم ربیع‌الاول و تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) را گرامی‌داشت.
متن پیام شهردار قم به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«بِــکُم فــَتَحَ اللهُ وَبِــکُم یختِمُ وَبِکُم ینَزِّلُ الغَیثَ وَبِکُم یمسِکُ السَماءَ أن تَقَعَ عَلَی الأَرضِ إلاّ بِإذنِهِ وَ بِکُم ینَفّسُ الهَمَّ وَ یکشِفُ الضُرَّ»
هشتم ربیع تقارن دو فصل خزان و بهار و تکریم مبتنی بر عقل وتعظیم مبتنی بر عشق است.
در ماه ربیع الاول شاهد بروز تحولات و وقایعی سترگ و تاثیرگذار در تاریخ و تمدن اسلامی هستیم که یکی از این تجلیات را در هشتم این ماه می‌توان بخوبی به نظاره نشست که تقارن دو فصل خزان و بهار و تکریم مبتنی بر عقل و تعظیم مبتنی بر عشق  در یک روز بوده و منظومه زیبای "مرج البحرین یلتقیان" را تداعی می‌کند و آغاز افقی روشن بر پایان بخشی به بحران تحیر بعد از عروج ملکوتی امام یازدهم امام حسن عسکری(ع) است.
 حجة ابن الحسن(عج) آخرین فصل کتاب امامت است که هنوز عطر بهاری چنین فصل با برکتی استشمام می‌گردد و زمان به حرمت وجود و حضورشان احترام کرده و با دست ارادتمندی برسینه از استمرار بخشی به وظیفه خود متحیر مانده است.
اینجانب ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع)، سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) را گرامیداشته و در این روز با ارزش برای همگان در سایه عنایت آن نور الهی موفقیت، پیروزی و سرافرازی با همت و تلاش برای خودسازی در راستای نیل به ظهور و اطاعت از فرامین و سخت کوشی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری آرزومندم.
دکترسیدمرتضی سقائیان‌نژاد
شهردار قم
منبع خبر: اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
بازدید این خبر: 7765

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق شهرداری قم می باشد