رفتن به محتوای اصلی
۲۱ اردیبهشت, ۱۴۰۳ / ۱۸:۰۰
رئیس جمهور: 

دولت در تأمین مالی منوریل قم کمک خواهد کرد

مطلب بدون عنوان 4496
رئیس جمهور گفت: شهرداری قم باید تکمیل پروژه منوریل را آغاز کند و دولت هم در تأمین مالی این پروژه کمک خواهد کرد.

به گزارش شهرنیوز ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز _ پنجشنبه بیستم اردیبهشت _ در جلسه بررسی مشکلات استان قم با اشاره به اینکه پروژه منوریل نباید نیمه تمام باقی بماند اظهار کرد: بهرحال برای این پروژه از اعتبارات کشور هزینه شده و باید تعیین تکلیف شود.

وی دستور داد که اجرای پروژه به شکل فاز به فاز و بر اساس توافق مسئولان دستگاه‌های مرتبط، از سوی شهرداری قم آغاز شود و دولت نیز در زمینه تأمین منابع لازم اجرای پروژه به شهرداری قم کمک خواهد کرد.

تعیین تکلیف وضعیت و تکمیل پروژه فرودگاه بین‌المللی قم نیز موضوع دیگر مطرح در این جلسه بود که معاون اجرایی رئیس جمهور و استاندار گزارش‌هایی از سابقه و آخرین وضعیت این پروژه ارائه کردند.

وزیر راه و شهرسازی، معاون اجرایی رئیس جمهور، استاندار و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی، شهردار، رئیس شورای شهر و تعدادی دیگر از مسئولان مربوطه در این جلسه حضور داشتند.

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور گزارشی از آخرین وضعیت طرح منوریل قم و راهکارهای بررسی شده برای تکمیل این پروژه در جلسات کارشناسی و مقدماتی ارائه کرد.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی نیز ضمن اعلام آمادگی سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌های کشور برای کمک به تکمیل پروژه فرودگاه تاکید کرد که نخستین گام در این مسیر تعیین تکلیف معارضان پروژه است.

در پایان این جلسه آیت‌الله رئیسی با بیان این دولت به دنبال تعیین تکلیف و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و لذا با نگاه حل مسئله این جلسه را تشکیل داده‌، دستور داد که حداکثر در مدت ۵۰ روز وضعیت معارضان این پروژه و تعیین مجری با رویکرد احقاق حقوق همه ذی‌حقوقان و دقت برای عدم تضییع حقوق هیچیک از طرفین به شکل دقیق مورد مطالعه و تصمیم‌گیری قرار گیرد و با اخذ نظر مشاوران تخصصی نسبت به ادامه پروژه تصمیم مقتضی اتخاذ شود.


منبع مطلب: پایگاه اطلاع رسانی دولت
https://qom.ir/ZbPir