رفتن به محتوای اصلی
۲۸ آبان, ۱۴۰۲ / ۱۲:۰۷
عضو شورای شهر قم مطرح کرد؛

اهتمام مدیریت شهری برای احیای شهربازی‌های قدیمی شهر قم /بهره‌برداری از فاز نخست شهربازی 72 تن در آینده نزدیک

اهتمام مدیریت شهری برای احیای شهربازی‌های قدیمی شهر قم /بهره‌برداری از فاز نخست شهربازی 72 تن در آینده نزدیک
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: مدیریت شهری به دلیل مطالبه عمومی مردم تلاش دارد تا شهربازی‌های نوستالژیک شهر را احیا کند.

حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به حل معضلات حقوقی شهربازی ۷۲ تن با پیگیری‌های فراوان، اظهار کرد: فاز نخست این شهربازی به مراحل پایانی رسیده است و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

 وی با اشاره به مراحل جذب سرمایه‌گذار برای تجهیز این شهربازی، افزود: مسائل ایمنی و اخذ مجوزهای استاندارد درباره این پروژه در حال پیگیری است.

 نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: مردم قم از شهربازی‌های میدان ۷۲ تن و شهربازی سالاریه خاطراتی دارند که موجب شده است همچنان نسبت به احیای این شهربازی‌ها مطالبه عمومی وجود داشته باشد.

 وی با بیان اینکه زمین شهربازی قدیم سالاریه در مالکیت شهرداری نیست، اضافه کرد: در صورت همراهی مالک، شایسته است شهرداری نسبت به تملک این ملک و احیای شهربازی سالاریه اقدام کند.

 طلایی با تأکید بر شهر قم سالانه میزبان ۲۲ میلیون زائر است، تصریح کرد: ساخت و احیای شهربازی‌های بوستان غدیر و بوستان علوی و استقبال گسترده شهروندان و زائران از این اماکن نشان می‌دهد اهتمام مدیریت شهری در این مسائل باید جدی‌تر باشد.

 نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: با راه‌اندازی شهربازی میدان شهدای ۷۲ تن در آینده نزدیک، محلات قرار گرفته در شمال شهر قم نیز از این فرصت بهره‌مند خواهند شد، ضمن اینکه این شهربازی در ورودی مهم شهر قم از سمت تهران قرار گرفته است و مورد استقبال زائران خواهد بود.

 وی با اشاره به اینکه در محلات غربی شهر قم نیاز به ایجاد مراکز تفریحی و ورزشی بیشتر وجود دارد، گفت: در حال حاضر سرانه تفریحی و ورزشی برای مردم قم کافی نیست درحالی‌که شهر قم با توجه به زائرپذیری باید بیش از نیاز شهروندان ازاین‌گونه فضاها بهره‌مند شود.

 انتهای پیام/104


https://qom.ir/MFPZt