رفتن به محتوای اصلی

شهر قم نیازمند حمایت دولتی برای تأمین ۲۰۰ دستگاه اتوبوس شهری است

شهر قم نیازمند حمایت دولتی برای تأمین ۲۰۰ دستگاه اتوبوس شهری است
مدیرکل مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری قم گفت: خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به اعتباری بیش از 1400 میلیارد تومان نیاز دارد که تأمین آن نیازمند حمایت دولتی است.

محمد عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار کرد: ارائه شرایط مطلوب در نظام حمل‌ونقل عمومی و ارتقای سطح سرویس‌دهی ناوگان اتوبوس‌رانی یکی از دغدغه‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک است که در همین راستا برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته تا رضایت شهروندان در استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی ارتقا پیدا کند.

 وی از تدوین شرح خدمات ۲۰۰ اتوبوس شهری خبر داد و افزود: شرح خدمات قرارداد خرید ۲۰۰ اتوبوس شهری با اعتباری بالغ‌بر 1400 میلیارد تومان تدوین‌شده است.

 مدیرکل مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبار خرید ناوگان اتوبوس‌رانی در ردیف بودجه سال جاری پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: در راستای تأمین اعتبار خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس شهری، برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته تا با حمایت دولت برای تأمین این بودجه اوراق مشارکت دریافت کنیم.

 عباسی ادامه داد: هماهنگی و بازدیدهای لازم از شرکت‌های کرمان‌موتور، ایران‌خودرو دیزل و عقاب‌افشان انجام‌شده است و در حال حاضر نیازمند تأمین اعتبارات مالی هستیم.

 تلاش برای ارتقای بهره‌وری ناوگان موجود

مدیرکل مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری قم با تأکید بر اینکه قم ازجمله شهرهای پیشتاز در بازسازی ناوگان اتوبوس‌رانی است، عنوان کرد: ۱۴ اتوبوس شهری هرکدام با اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیون تومان بازسازی‌شده تا وارد چرخه خدمات‌رسانی شود.

 عباسی اضافه کرد: ارتقای بهره‌وری ناوگان موجود سبب صرفه‌جویی در حوزه مالی، ارتقای مهارت و توانمند در بازسازی اتوبوس‌های شهری و استفاده از کیفیت تجهیزات اتوبوس‌های قدیمی شده است.

 وی با اشاره به اهمیت حمل‌ونقل عمومی در معابر شهری گفت: حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان جایگزین خودروهای شخصی در شبکه معابر و محسوب می‌شود و تلاش مجموعه مدیریت شهری قم در راستای توسعه و گسترش حمل‌ونقل عمومی است.

انتهای پیام/103


https://qom.ir/FfPPK