رفتن به محتوای اصلی
۱۰ بهمن, ۱۴۰۲ / ۱۰:۵۵
رئیس شورای شهر قم:

رشد قابل‌توجه بودجه 1403 شهرداری قم/لزوم توجه ویژه به درآمدهای پایدار و توسعه حمل‌ونقل عمومی

رشد قابل‌توجه بودجه 1403 شهرداری قم/لزوم توجه ویژه به درآمدهای پایدار و توسعه حمل‌ونقل عمومی
رئیس شورای اسلامی شهر قم بودجه پیشنهادی سال 1403 شهرداری قم و سازمان‌های تابعه را بالغ‌بر 15 هزار میلیارد تومان برشمرد و گفت: باید برای ارائه خدمات به مردم درآمدهای پایدار تعریف کرد.

به گزارش شهرنیوز، محسن محرری در یکصد و شانزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که با موضوع تقدیم بودجه سال 1403 شهرداری قم در ساختمان شهید زین‌الدین برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس زمان‌بندی مشخص، بودجه سال 1403 به‌موقع و با پیوست‌های لازم به شورا ارائه شد و در کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است.

وی چند نکته مهم را در خصوص بودجه تذکر داد و افزود: بودجه سال 1403 شهرداری قم و سازمان‌های تابعه با عدد 15 هزار میلیارد تومان، نسبت به بودجه سال 1402 رشد مناسبی داشته و متناسب با مقدورات و امکانات تنظیم‌شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به بودجه حدود 14 هزار میلیاردی شهرداری قم، خواستار شناسایی بیشتر منابع درآمدی پایدار برای خدمت‌رسانی به مردم شد و ابراز کرد: نباید افزایش خدمت‌رسانی با فشار به مردم و افزایش عوارض اتفاق بیفتد.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه حتماً معیشت کارگران در پرداخت حقوق و مزایا مورد توجه قرار گرفته و باید در پرداخت حقوق رویکردی حمایتی، خاصه در حوزه خدمات شهری داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه توسعه حمل‌ونقل عمومی را نیز موضوع مورد مطالبه همه اعضای شورا دانست و خاطرنشان کرد: خرید اتوبوس و تأمین پارکینگ به‌عنوان دو اولویت مهم شهر در نظر گرفته‌شده و پیگیری شود.

وی با اشاره به بودجه پیشنهادشده در حوزه فرهنگی و اجتماعی، گفت: لازم است با توجه به انتظار مردم، علاوه بر افزایش بودجه، ساختار سازمان فرهنگی نیز تقویت شود تا بتوانیم نتیجه مطلوب را در این حوزه به دست بیاوریم.

محرری افزود: ساماندهی بافت فرسوده و توجه به محلات کم برخوردار نیز موضوعات مورد توجه شورای شهر بوده که نیاز است به‌صورت تخصصی نسبت به آن در بودجه توجه شود و در صورت نیاز بسته‌های تشویقی بیشتری برای آن تعریف شود.

وی در پایان اظهار داشت: انتظار می‌رود کمیسیون‌های تخصصی با برگزاری جلسات مستمر در اسرع وقت بودجه پیشنهادی شهرداری قم و سازمان‌های تابعه را در اسرع وقت بررسی و جهت تصویب به جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر ارجاع دهند.

انتهای پیام/104


https://qom.ir/y1PPP